Valtakunnallinen hankekoordinointi

Metsähallitus Luontopalvelut (MH LP)  

  • Projektipäällikkö Viliina Evokari,
    viliina.evokari@metsa.fi, puh. 0401825347
  • Sisävesien erikoissuunnittelija Jari Ilmonen
    jari.ilmonen@metsa.fi, puh. 0206394718
  • Suunnittelija Sari Pulkka
    sari.pulkka@metsa.fi, puh. 0206396216

Valtakunnallinen core-tiimi

Suomen ympäristökeskus (SYKE) linkki hankesivuille (syke.fi)

  • Kehittämispäällikkö Seppo Hellsten, Vesikeskus
    seppo.hellsten@ymparisto.fi, puh. 0295251165
  • Tutkimusprofessori Martin Forsius, Luontoympäristökeskus
    martin.forsius@ymparisto.fi, puh. 0295251118

Luonnonvarakeskus LUKE (luke.fi)

  • Professori Leena Finér
    leena.finer@luke.fi, puh. 0503913067
  • Erikoistutkija Teppo Vehanen
    teppo.vehanen@luke.fi, puh. 0295327875
  • Tutkija Merja Saarinen
    merja.saarinen@luke.fi, puh. 0295326506

Suomen metsäkeskus (SMK) linkki hankesivuille (metsakeskus.fi)

  • Projektipäällikkö Antti Leinonen
    antti.leinonen@metsakeskus.fi, puh. 0408415790

Muut hankekumppanit

Päivitetty viimeksi 5.6.2020